Közel egy évvel a legutóbbi bejegyzést követően újra posztolok. Nincs különösebb oka; valószínűleg azzal van összefüggésben, hogy egyébként egy csomó mindent kellene csinálnom épp, ami hasznos, úgyhogy inkább nem azokkal foglalkozom.
Az elmúlt közel egy évben annyi minden történt, meg annyira nem is érdekel senkit, hogy inkább el sem mondom. Inkább elmutogatom. De azt meg nem látjátok. Viszont amiért érdekes lehet ez a poszt, az egy 18 éven felülieknek szóló játék, amelynek ez a bejegyzés lesz a hivatalos szabályzata. Foci EB-vel kapcsolatos, alkoholt nyomokban tartalmazhat!
Mielőtt ismertetném a szabályokat, szeretném leszögezni, hogy a sporteseményt megelőző bő egy hónapban nem fogyasztok semmilyen szeszt, az Európa-bajnokság után pedig szilveszterig nem iszok. Mindjárt meglátjátok, hogy miért.
A játék:
Az Európa-bajnokság június 8-án veszi kezdetét, a döntő július 1-én lesz. A kettő között vizsgák lesznek az egyetemeken, de amikor nem ezekre tanulunk gőzerővel, akkor esélyes, hogy bizonyos vendéglátóipari egységekben fogunk feltűnni, de csak olyanban, ahol van tévé. Az ilyen helyeken illik fogyasztani is, és hála az EB-játéknak, nem kell majd azon gondolkodni, hogy mit és mennyit igyunk.
Csapatválasztás:
Minden versenyzőnek választania kell egy csapatot a teljes mezőnyből, illetve ezen kívül egy-egy csapatot minden csoportból. Ha ez megtörtént, és elfoglaltuk a helyünket, kezdődhet is a meccs. Mivel minden napra két meccs jut (a csoportban), és mindig egyazon csoport tagjai küzdenek, így minden nap pályára lép az egyik választott csapatunk.
Az alapok:
Félidőnként mindenki fizet magának egy-egy korsó sört (vagy ennek megfelelő egyéb italt). Ez meccsenként két sör, nem megterhelő.
Ha a csapatod gólt rúg, az ellenfeleid fizetnek neked egy** (összesen egy) általad választott felest. Ha gólt kap a csapatod, te fizetsz a többieknek egy sört. (Hogy pontosan ki fizet, kinek és mennyit, az megegyezés kérdése, és a kezdőrúgásig érdemes tisztázni. Ez akkor fontos, ha többen játszanak.)
Ha a csapatod tizenegyest ront, kapsz egy* fülest (pofont, nem rejtvényújságot).
Ha a fő csapatod mérkőzést veszít, gondoskodnod kell a többiek vacsorájáról.
Ha a csapatod nyer, jutalmul a többiek összedobnak neked egy* sörre valót.
Sárga és piros lapok:
Három sárgánként egy kis kevert a büntetés. Ezt azonban nem kötelező meginni, a versenyző választhatja a dupla vagy semmi opciót (legfeljebb a meccs 60. percéig). Ez azt jelenti, hogy ha a csapat a meccs végéig nem szed össze legalább 6 sárga lapot, akkor nem kell inni. Ha mégis, akkor kettő darab nagy kevert a büntetés. Piros lapért egy nagy kevert jár, azonnali fogyasztással. Második sárga lapos kiállításnál a második sárga nem számít bele a számításba.
*: a csillaggal jelölt mennyiségek a fő csapat esetében duplázódnak.
**: ha a fő csapatod szerez gólt, választhatsz: két felest kérsz, vagy a második helyett megelégszel egy sörrel.
Kombók:
Vannak speciális esetek, kombinációk, amelyek ritkán fordulnak elő a focipályákon, de azért nem lehetetlen, hogy megtörténnek. Ezeket 2 vagy 3 rövidital elfogyasztásával ünnepeljük. Íme, a kombinációk:
1, Játékvezető sérülés vagy egyéb okból cserére kényszerül: 3 dl legrosszabb bor húzóra.
2, Egyetlen lövés három kapufát is érint: 3 feles.
3, Tizenegyest kap bármelyik csapat, a vétkest kiállítják, és a büntetőt kapufára rúgják: 3 feles.
4, Kapus gólt szerez: 3 feles.
(Még lesz több speciális kombó is... Sőt, kommentben lehet ajánlani.)